Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Lusowskie Spotkania Muzyczne: Zespół wokalny „Minimus” pod dyrekcją Sławomiry Raczyńskiej
Skoncentrowany na śpiewie a cappella, posiada w swoim repertuarze przede wszystkim muzykę renesansu oraz dzieła XX i XXI wieku, odwołujące się do ducha dawnych epok.
W skład zespołu wchodzą śpiewacy (11) związani przez wiele lat z najlepszymi poznańskimi chórami, m.in. z Poznańskimi Słowikami Stefana Stuligrosza, Chórem Musica Viva czy Poznańskim Chórem Kameralnym. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Sławomira Raczyńska, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej.
Zespół Wokalny Minimus jest laureatem wielu nagród, m.in. I miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł (2011), Złotego Dyplomu na VI Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Ars Liturgica w Gnieźnie (2014) oraz Nagrody Specjalnej za Kulturę Brzmienia.
Sławomira Raczyńska- ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w dwóch specjalnościach: Dyrygentura Chóralna w klasie dyrygowania prof. dra hab. Marka Gandeckiego oraz Obój Barokowy w klasie mgra Marka Niewiedziała. Jest laureatką II nagrody XII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych (2008).Od 2010 r. jest dyrygentem chóru Canticum Novum działającym przy I LO w Poznaniu oraz pedagogiem i dyrygentem Chóru Kameralnego Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. W tym samym roku założyła Zespół Wokalny Minimus, w którym pełni funkcję kierownika artystycznego. Z prowadzonymi zespołami prowadzi aktywną działalność koncertową, a także odnosi sukcesy w ogólnopolskich konkursach chóralnych.Dodatkową formą aktywności Sławomiry Raczyńskiej jest instrumentalistyka. Grając na oboju barokowym, nieustannie pogłębia swoją wiedzę dotyczącą historycznego wykonawstwa muzyki dawnej. Jako muzyk instrumentalista miała zaszczyt współpracować z takimi dyrygentami jak Philippe Herreweghe, Paul Esswood, Paul McCreesh, Władysław Kłosiewicz, Ryszard Zimak, Marcin Sompoliński oraz z zespołami: Wrocławską Orkiestrą Barokową, Zespołem Musicae Antiquae Collegium Varsoviense Warszawskiej Opery Kameralnej, Polską Orkiestrą XVIII wieku. Od 2012 r. jest również członkiem zespołu instrumentów dawnych Nostravaganza.
Prowadzenie Koncertu
Piotr Niewiedział
Koncert organizowany we współpracy z Fundacją Europejczyk.
W związku z trwającym w tym dniu Trathlonem, informujemy, że zmienia się organizacja ruchu. Poniżej przedstawiamy mapę, na której zaznaczone są zamknięte ulice i objazdy.
Najbliżej pod kościół będzie można podjechać na ulicę Lipową. Z Poznania drogą nr 92 trzeba kierować się do Tarnowa Podgórnego, wjechać na wiadukt i dalej ul. Wierzbową do Lusowa. W Lusowie należy skręcić w ulicę Słoneczną, dalej prosto, ulica ta za zakrętem zmienia się w Lipową.