Masz 13-19 lat? Kusi Cię wymyślanie historii, spontaniczna zespołowa zabawa i granie scenek? Lubisz się śmiać? Przyjdź na warsztaty IMPRO! Tu priorytetem są otwartość, granie do jednej bramki akceptacja, zaufanie i szacunek. Doświadczysz rozwojowego działania (zespołowa zabawa) i nienachalnej porcji teorii.
Nauczysz się, że jesteś wystarczający, że poradzisz sobie w niespodziewanych sytuacjach i zaczniesz postrzegać je jako pozytywny prezent od losu. Zobaczysz, że inni też są w porządku, a współpraca poprawia relacje i polepsza dobrostan każdego z nas. Łatwiej będzie Ci się dogadywać z innymi oraz mniej się stresować w nowych okolicznościach życia.
Na zakończenie cyklu warsztatów, dla chętnych osób, przewidziany jest występ w Centrum Kultury Przeźmierowo.
Impro – co to właściwie jest?
Improwizacja towarzyszy nam na co dzień. Życie stawia nas w sytuacjach wymagających działania i decyzji podjętych bez wcześniejszego przygotowania. W przypadku improwizacji teatralnej gracze wcielają się w postaci i spontanicznie tworzą dialogi oraz sceny z wykorzystaniem sugestii publiczności na temat miejsca akcji, zawodu, charakteru czy przywar bohaterów. Podczas warsztatów rolę publiczności pełni trener i pozostali gracze.
Impro – dlaczego warto praktykować?
Zajęcia z improwizacji to przyjemna forma spędzania czasu w akcie twórczym. Wykorzystywane są ćwiczenia i gry improwizacyjne (zespołowe i w parach), których nieodmiennym elementem jest kreacja, wzruszenie, radość.
Improwizacja pomaga poczuć żywioł swobody w spontanicznych reakcjach, podbudowuje poczucie własnej wartości, umacnia odwagę, uczy aktywnego słuchania, wyostrza zmysł obserwacji. Daje możliwość trenowania: podzielności uwagi, koncentracji, efektywnej współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz zwiększania decyzyjności. Jednym słowem jest dobra na każde czasy! :)
Impro – kto może uczestniczyć?
Każdy może i potrafi improwizować. Nie trzeba być ani komikiem, aktorem czy duszą towarzystwa. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro (przydatnych także w życiu). Nie trzeba mieć też doświadczenia artystycznego, wystarczy pozwolić sobie doświadczać i reagować na to, co się dzieje.
Warsztaty w podziale na grupy wiekowe: 13-15 lat i 16-19 lat.
Warsztaty zawsze w piątki 17.45-20.45: 6, 13, 20 i 27 października
Występ: niedziela 5 listopada 16-17.30
Miejsce warsztatów i występu: CK Przeźmierowo
Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: wypełniony formularz zgłoszeniowy pobrany ze strony www.goksezam.pl w zakładce „Regulaminy” należy wysłać na adres sezam@goksezam.pl do 27.09.2023
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Edycja 2023
O prowadzących:
Agnieszka Rogaczewska-Foryś
Opowiadaczka historii, pieśniarka i trenerka improwizacji. Prowadzi zajęcia „Impro – gry kreatywne” w szkołach oraz przedszkolach, a także warsztaty impro dla dorosłych (w tym modułu dla nauczycieli: Edu_Impro) i biznesu (warsztaty zwiększania kreatywności lub jako forma integracji na imprezach firmowych). Jako improwizatorka sceniczna od kilku lat występuje z grupą improwizacji komediowych „Leniwe Raz!”, gra w musicalu improwizowanym „Musi-call – spontaniczne światy muzyczne” oraz tworzy bajki improwizowane z Teatrem „Niestworzone rzeczy”. Odbyła szkolenia i warsztaty impro u czołowych polskich i zagranicznych trenerów. Prywatnie pasjonatka śpiewu, opowiadania i podróżowania. Pisze też baśnie prozą i wierszowane bajki dla dzieci.
Justyna Klak-Nowakowa
Historyk sztuki i etyk. Prowadziła warsztaty filozofowania z dziećmi i młodzieżą, a także promujące etykę, kulturę dyskusji i profilaktykę agresji w poznańskich szkołach. Certyfikowana trenerka warsztatów filozofowania z dziećmi „The Five-Finger Method”; licencja nauczania metodą „Lego-Logos”; certyfikat programu edukacyjnego „Wartości Życia” (stworzonego przy UNESCO na rzecz pokoju i niestosowania przemocy wobec dzieci świata); certyfikat ukończenia szkolenia „Zarządzanie projektem”. Zafascynowana metodami nauczania poprzez doświadczenie. Od kilku lat gra w zespole "Leniwe Raz!". Występuje w bajkach improwizowanych z Teatrem „Niestworzone rzeczy”. Prowadzi zajęcia „Impro – gry kreatywne” w szkołach oraz szkolenia impro dla biznesu. Odbyła szkolenia i warsztaty impro u czołowych trenerów. Pisze opowiadania. Działa społecznie.